fbpx

CHIPTUNING

Czyli zmiana oprogramowania sterującego silnikiem. 

Jest to najpopularniejszy zabieg tuningowy który polega na modyfikacji sterownika silników doładowanych. Chiptuning to nic innego jak optymalizacja ustawień komputera sterującego silnikiem i wykorzystanie rezerw które pozostawił producent jednostki – ECU .

Zwiększa moc i moment obrotowy silnika co przekłada się na wyższe osiągi i w wielu przypadkach również ogranicza spalanie.

W każdym przypadku ustawienia mapy silnika wykonujemy pod konkretny egzemplarz oraz pod określone wymagania stawiane przez klienta. Przeprowadzamy modyfikacje zarówno silników seryjnych , jak i po tuningu mechanicznym. W przypadku silników seryjnych możemy uzyskać wzrost mocy i momentu obrotowego w granicach 20-30%, natomiast w przypadku silników modyfikowanych ograniczenie stanowią jedynie możliwości sprzętowe. Wszystkie programy wykonujemy indywidualnie pod dany model  i silnik samochodu.

CHIPTUNING

Modyfikacja seryjnego sterownika silnika.

Jest trwała modyfikacja ingerująca w oryginalny sterownik i polega ona na wprowadzeniu zmian w mapach sterujących pracą silnika.

Przyrost mocy możliwy do uzyskania zależy od rodzaju silnika i jednostki sterującej. 

Szacowany przyrost mocy i momentu obrotowego wynosi około 20-30%.

Przed każdą modyfikacją jak również po modyfikacji wykonujemy pomiar mocy i parametrów pracy silnika,

czego potwierdzeniem jest wykres z hamowni drogowej.

Jest on również potwierdzeniem wykonania modyfikacji i osiągniętych przyrostów mocy i momentu obrotowego.

Cena usługi

OD 1100
  •