Previous slide
Next slide

CHIPTUNING

Czyli zmiana oprogramowania sterującego silnikiem. 

Jest to najpopularniejszy zabieg tuningowy który polega na modyfikacji sterownika silników doładowanych. Chiptuning to nic innego jak optymalizacja ustawień komputera sterującego silnikiem i wykorzystanie rezerw które pozostawił producent jednostki – ECU .

Zwiększa moc i moment obrotowy silnika co przekłada się na wyższe osiągi i w wielu przypadkach również ogranicza spalanie.

W każdym przypadku ustawienia mapy silnika wykonujemy pod konkretny egzemplarz oraz pod określone wymagania stawiane przez klienta. Przeprowadzamy modyfikacje zarówno silników seryjnych , jak i po tuningu mechanicznym. W przypadku silników seryjnych możemy uzyskać wzrost mocy i momentu obrotowego w granicach 20-30%, natomiast w przypadku silników modyfikowanych ograniczenie stanowią jedynie możliwości sprzętowe. Wszystkie programy wykonujemy indywidualnie pod dany model  i silnik samochodu.

CHIPTUNING

Modyfikacja seryjnego sterownika silnika.

Jest trwała modyfikacja ingerująca w oryginalny sterownik i polega ona na wprowadzeniu zmian w mapach sterujących pracą silnika.

Przyrost mocy możliwy do uzyskania zależy od rodzaju silnika i jednostki sterującej. 

Szacowany przyrost mocy i momentu obrotowego wynosi około 20-30%.

Przed każdą modyfikacją jak również po modyfikacji wykonujemy pomiar mocy i parametrów pracy silnika,

czego potwierdzeniem jest wykres z hamowni drogowej.

Jest on również potwierdzeniem wykonania modyfikacji i osiągniętych przyrostów mocy i momentu obrotowego.

Cena usługi

OD 1100
  •